sobota , 22 czerwiec 2024

Home » Ludzie » Osobowości » Władimir Putin – czemu on tak kłamie?

Władimir Putin – czemu on tak kłamie?

4 września 2014 4:21 Kategoria: Osobowości, Wszystkie Komentarzy: A+ / A-
Czy te oczy mogą kłamać? (fot. na podst. Wikipedia)

Czy te oczy mogą kłamać? (fot. na podst. Wikipedia)

Jak można tak kłamać w żywe oczy i twierdzić, że czarne jest białe, a białe czarne? Można i ma to sens.

W ostatnich tygodniach światowa opinia publiczna poruszona jest nie tylko działaniami Moskwy na Ukrainie, ale także a może i nawet bardziej sposobem ich uzasadniania, tudzież tłumaczenia.

Począwszy od wydarzeń na Majdanie do „świata zachodniego” dochodzą coraz to nowe rewelacje formułowane przez urzędników Władymira Putina, czy jego samego. I tak oto przebranych żołnierzy na Krymie Putin nazywa lokalnymi oddziałami samoobrony. Na samym Majdanie zaś „snajperzy strzelali na polecenie partii opozycyjnych”, a „bezwarunkowo wina za zestrzelenie malezyjskiego samolotu leży po stronie kraju w którym miała miejsce katastrofa”*.  Mocne nerwy trzeba mieć czytając także doniesienia jakoby rosyjska armia w pełnym uzbrojeniu „zabłądziła” za ukraińską granicą .

Po stronie „cywilizowanego świata” podnosi się wielkie oburzenie.

Jak można tak kłamać w żywe oczy?! Otóż można, a nawet trzeba. Bowiem adresatami większości tych  informacji ze strony Kremla są tylko pośrednio obywatele innych krajów. Grupa docelowa to obywatele Rosji.

7 sierpnia – 87 % Rosjan popiera politykę Putina. Warto zauważyć jak wielki ma to związek z rzeczami poruszanymi powyżej. Warto uświadomić sobie kto jest właściwym adresatem  kłamstw Putina. Nie Polska, nie Europa. Tylko Rosjanie – to od ich poparcia, nie naszego zależy czy Putin będzie miał zagwarantowaną pełnię władzy czy nie. Jak już zauważyliśmy Władymir niechętnie opuszcza swoje stanowisko pracy, jeśli już to wymienia się nim tylko na kilka lat z niejakim Miedwiediewem.

Skończmy w końcu oburzać się na to, że Putin ma na za durniów. Ma, ale to tylko produkt uboczny. Jemu kompletnie nie zależy na opinii międzynarodowej więc skończmy oburzać się jego kłamstwami. Powinniśmy zrozumieć czemu one służą. Mają ważną misję. Wzmocnić poparcie dla jego działań, ale w narodzie rosyjskim a nie wśród międzynarodowej opinii publicznej.

Formułowanie osądów wyrażających oburzenie z powodu kłamstw Putina urąga inteligencji i logice, szczególnie tych którzy nie powinni mieć z tym problemów – dziennikarzy.

 

*- nie dotyczy katastrofy w Smoleńsku.

Władimir Putin – czemu on tak kłamie? Reviewed by on . [caption id="attachment_1835" align="aligncenter" width="585"] Czy te oczy mogą kłamać? (fot. na podst. Wikipedia)[/caption] Jak można tak kłamać w żywe oczy i [caption id="attachment_1835" align="aligncenter" width="585"] Czy te oczy mogą kłamać? (fot. na podst. Wikipedia)[/caption] Jak można tak kłamać w żywe oczy i Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top