środa , 6 lipiec 2022

Home » Obserwacje » Prawidłowości » „Afera samolotowa”- dlaczego znowu rozejdzie się po kościach

„Afera samolotowa”- dlaczego znowu rozejdzie się po kościach

13 listopada 2014 4:35 Kategoria: Prawidłowości, Wszystkie Komentarzy: A+ / A-
Nieźle nas opijają. Na zdrowie Panowie (fot. grafikd/freeimages.com)

Nieźle nas opijają. Na zdrowie Panowie (fot. grafikd/freeimages.com)

Trzej sprytni posłowie są Polakami, a jak wiemy Polak potrafi, nie jedno. Na przyłapaniu akurat tych trzech zaważyła głupia wpadka, zresztą także mająca swoje źródło w naszym polskim „sprycie”.

Gdyby nie chcieli pić na pokładzie własnego alkoholu to nikt o niczym by się nie dowiedział. Wykorzystywanie szans jest naszą cechą narodową. Jak już coś robić, to tak by się nie narobić. Tak, drzemie w nas wielki potencjał, co zauważono nawet projektując logo dla Polski – sprężynę. I mamy w sejmie odpowiednią reprezentację.

Przeczytaj także: Kto odniesie największy choć nie spektakularny sukces w wyborach samorządowych i dlaczego będzie to PSL? >>>

Teraz weźmy pod uwagę takie fakty. Liczba posłów to 460,  senatorów 100. Dziś wiemy (także przez przypadek), że w obu instytucjach nie istnieją praktycznie procedury utrudniające okradanie własnego społeczeństwa. Czy zakładacie, że na 560 „reprezentantów narodu” nikt poza „trzema muszkieterami” nie wykazał się nigdy wcześniej „polskim sprytem”?

Przeczytaj także, dlaczego Donald Tusk nie musiał obawiać się niczego gdy wybuchła afera podsłuchowa  >>>

I właśnie dlatego winni ostatecznie nie zostaną ukarani, nie pójdą do więzienia. Poza  usunięciem z prawej i sprawiedliwej partii nie odczują żadnych przykrych konsekwencji. Sytuacja prezesa Kaczyńskiego była nie do pozazdroszczenia. Poleciały głowy. Wróćmy teraz do pytania o liczby i uczciwość. Co by było gdyby w najbliższych dniach wyszły na jaw kolejne przypadki? Teraz, gdy wszyscy potępili trzy czarne owce z PIS? To co teraz może, a nawet musi zrobić PIS to znaleźć, albo po prostu poczekać na przykłady oszustwa w innych partiach. Ale czy przeciwnik nie zdaje sobie z tego sprawy?

Dlatego przyzwyczajmy się do myśli, że kolejny raz nikt nie zostanie dotkliwie ukarany. Nasi reprezentanci musieliby zastosować tą samą zasadę do innych, a ci następni niekoniecznie będą wywodzić się z PIS. Pytanie czy bomba wybuchnie przed wyborami samorządowymi, czy będzie miała opóźniony zapłon i eksploduje w przededniu ciszy wyborczej wyborów parlamentarnych?

 

Pasożyty*

organizmy związane (okresowo lub stale) z innymi organizmami, które są ich żywicielami; pasożyty rozwijają się na lub w tkankach swego gospodarza, pobierając z niego część lub całość pożywienia org., co wywołuje mniejsze lub większe szkody (…)

* – na podstawie PWN i życia w Polsce

„Afera samolotowa”- dlaczego znowu rozejdzie się po kościach Reviewed by on . [caption id="attachment_1939" align="aligncenter" width="563"] Nieźle nas opijają. Na zdrowie Panowie (fot. grafikd/freeimages.com)[/caption] Trzej sprytni posł [caption id="attachment_1939" align="aligncenter" width="563"] Nieźle nas opijają. Na zdrowie Panowie (fot. grafikd/freeimages.com)[/caption] Trzej sprytni posł Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top